Serbia-Romania 3-2

sâmbătă, 28 martie 2009

Romania a fost invinsa de Serbia, scor 2-3, in meciul din grupa a 7-a de calificare la Cupa Mondiala din 2010 si se afla pe penultimul loc in grupa.
In prima repriza tricolorii au jucat foarte slaba insa in repriza a doua, Mutu si compania au inceput in forta, fiind de ajuns un moment de sclipire a "briliantului" combinata cu o finalizare de rafinament a lui Marica pentru a reduce din diferenta.In final scor 2-3 pentru sarbi.
Marcatorii Romaniei au fost Marica si Stoica iar pentru sarbi au marcat M Jovanovic minutul '17),o faza fixa (autogolul lui Stoica minutul '44) si Ivanovici in minutul '59.
Sanse mici pentru Romania,sa speram ca vom juca mai bine miercurea viitoare in meciul cu Austria.Radoi"Trebuie sa bateam Austria,altfel ne facem de ras"